התפתחות אישית, רפואה הוליסטית
החיים כדרך - הדרך לחיים!
דרך למודעות עצמית
מדורי האתר
החלפת גגות רעפים, פינוי אסבסט שירותי טקסט ותסריטאות קלאב הוטל אילת עוצמת הרכות מים חיים
   תזונה ובריאות דף הבית   »   תזונה טבעית   »   קורס תזונה ובריאות

קורס תזונה ובריאות

תזונה טבעית
הדרך הטבעית רואה בתזונה בריאה אמצעי עיקרי להשגת בריאות ולשמירה עליה. זוהי דרך הדוגלת באורח-חיים בריא, תזונה טבעית ושיטות ריפוי טבעיות, ללא תרופות. כאשר אדם צורך מזון שאינו מתאים לו, הדבר דומה במידת מה למכונית שמתודלקת בדלק שאינו מתאים לה. כפי שמכונית זו תינזק, ואולי אף תפסיק לנסוע, כן גופנו ניזוק כאשר תזונתנו אינה מתאימה לנו על-פי האנטומיה, הפיזיולוגיה והביוכימיה שלנו.

תזונה נכונה מבטיחה שגופנו יקבל את כל היסודות הדרושים לו - לגדילה, חילוף חומרים, ריפוי ואנרגיה - ושהגוף לא ינזק מעודף חומרי פסולת ורעלים. חוסר באבות-מזון עלול לגרום למחלות כמו אנמיה, אוסטאופורוזיס, מחלות-עצבים ועוד.

תזונה לא נכונה, רוויית עודפי פסולת ורעלים, עלולה להביא למחלות כמו יתר לחץ-דם, סוכרת, עודף מישקל, מחלות דרכי-העיכול, כאבי-ראש ומחלות קשות נוספות.

לתזונה נכונה וטבעית, נקיה מרעלים, יש השפעה מכרעת, ואפילו בלעדית, על תהליך הריפוי הטבעי של הגוף. התפקיד העיקרי של התזונה בעת מחלה, הוא להחזיר לגוף את האיזון הכימי, שהופר כתוצאה מתזונה לא נכונה ואורח-חיים לא בריא.

ענת ערגמן

פרטים על הקורס תזונה ובריאות:
(על פי העקרונות של שיטת הבריאות הטבעית)
הקורס ינתן על-ידי ענת ארגמן (.M.Sc). הרצאות בודדות ינתנו על-ידי מרצים אורחים.
חומר הקורס נכתב ונערך על ידי יצחק בן-אורי (.N.D).

מטרת הקורס:
להקנות מידע בסיסי על תזונה נכונה לשמירת הבריאות ועל שיטת הריפוי הטבעי.

רשימת נושאי הקורס:
תזונה בריאה: התזונה הטבעית של האדם – עקרונות האכילה הנכונה – אבות המזון – שיעור מעשי בהכנת מזון טבעי.
עקרונות הריפוי הטבעי: מהות המחלות, גורמיהן ושיטות הטיפול הטבעיות.
סקירת המחלות השכיחות (דרכי מניעתן והטיפול הטבעי בהן): מחלות דרכי העיכול – מחלות כבד ודרכי מרה – סוכרת – עודף משקל – יתר לחץ דם –מחלות דרכי הנשימה – מחלות מפרקים – מחלות כליות ודרכי השתן – אוסטאופורוזיס – מחלות עור.
נושאים אחרים: הצום כדרך ריפוי – תזונת תינוקות וילדים – תנאים להחלמה – בדיקות דם.
יתכנו שינויים מסוימים בתכנית הקורס

ההרשמה בטלפון: 03-9013495 או 054-5429782 (ענת ארגמן).

קצת על עצמי:
השלמתי תואר ראשון בביולוגיה ותואר שני בתחום הביוכימיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. עבדתי מעל עשרים שנה במעבדות מחקר באוניברסיטאות (בן-גוריון ות”א) ובתעשייה הביוטכנולוגית, בעיקר בתחומי המחקר הביוכימי.
התחלתי לעסוק ברפואה הטבעית בשנת 1998. ניתן לקרא על כך במאמר שכותרתו ”מאסטמה לריצת מרתון” בו תיארתי את הדרך הארוכה שתחילתה הסבל הכרוך במחלת האסתמה, תהליך ההתמודדות הטבעי עם המחלה, הגמילה מהמשאפים ועד ההחלמה המוחלטת והיכולת להשלים בהצלחה ריצת מרתון.
אני עוסקת מזה מספר שנים בהדרכה ויעוץ בתחום התזונה והבריאות. השכלתי הביוכימית מסיעת לי בהבנה עמוקה של יסודות הבריאות והביוכימיה התזונתית של האדם.
למדתי והתמחיתי מספר שנים אצל יצחק בן אורי ז"ל שהיה בעל ניסיון של יותר מארבעים שנה בתחום הרפואה הטבעית. אני מעבירה בשנים האחרונות קורס שנתי בשם ”תזונה ובריאות”. סיעתי ליצחק בן אורי בכתיבת שני ספריו האחרונים (”הבריאות שלך” ששמו שונה ל"הריפוי הטבעי הלכה למעשה" ו”הצום כדרך ריפוי”).

לראש הדף
   תזונה טבעית דף הבית   »   תזונה טבעית   »   קורס תזונה ובריאות

תזונה טבעית

מאמרים על תזונה בריאה 
 מידע 
מידע 

Facebook
derech.net@gmail.com       08-8596831     
בנייה וקידום האתר    BinyaNet SEO - קידום אתרים באינטרנט     כל הזכויות שמורות
Valid HTML 4.01 Transitional

END Links -->