התפתחות אישית, רפואה הוליסטית
החיים כדרך - הדרך לחיים!
דרך למודעות עצמית
מדורי האתר
החלפת גגות רעפים, פינוי אסבסט שירותי טקסט ותסריטאות קלאב הוטל אילת עוצמת הרכות מים חיים
   לומדים הורות החיים כדרך   »   להיות הורה   »   הריון, לידה, תינוקות   »   בכי תינוקות

תינוקות - בכי ודרכים להתייחסות

תינוקות בוכים מהרגע הראשון שהם יוצאים לאוויר העולם. זוהי דרכו של הטבע. זוהי דרכם לתקשר איתנו. לבכי סיבות רבות ומגוונות: רעב, צמא, חיתול רטוב, חום, כאב, חוסר שביעות רצון.

הסיבה העיקרית שבגינה התינוק בוכה היא בהלה:
רעש, פנים זרות, תחושה של נפילה ואחיזה לא בטוחה. סיבות נוספות שאנו פחות מודעים אליהן, רצונו של התינוק להיות בתנועה, קרוב להורים, רצון למגע ותקשורת. התגובה הראשונית שלנו ההורים לבכיו של התינוק היא נתינת מוצץ, האכלה, גירוי חוש הראיה והשמיעה. כל אלה אינם בהכרח המענה לבכיו ולרצונו של התינוק.

תינוקות
מגע, קול ותנועה הן אופציות נוספות שאנו ההורים יכולים להציע לתינוק, במקום הרגעה דרך האכלה או מוצץ. בימינו אנו, בעיית ההשמנה בקרב ילדים צוברת תאוצה. ישראל נמצאת במקום השלישי בעולם בנושא השמנה בקרב ילדים. אחת הסיבות לכך היא יצירת הרגלים עוד בינקות. כאשר אנחנו מרגיעים תינוק אוראלית (האכלה או מוצץ) אנו יוצרים הרגל שילווה אותו גם בשנות ילדותו. כאשר הילד יחווה מצבים של לחץ, בהלה או פחד, הוא יחפש פתרונות הרגעה חיצוניים אוראליים (אוכל, מציצת אצבע וכדו'). אופציה נפלאה להרגעת תינוק בוכה היא התנועה.

בזמן התפתחותו ברחם, העובר נחשף לתנועה מרובה. המעבר מהרחם לסביבה החדשה לא פשוט לתינוק. בשבועות הראשונים ללידתו התינוק זקוק לתנאים הדומים להתפתחותו ברחם. התנועה היא צורך קיומי והתפתחותי חשוב לא פחות ממזון, זאת לאור העובדה שעולמו הופך להיות סטטי יותר ממה שהיה רגיל ברחם אימו. לכן, כאשר התינוק בוכה, אופציה נפלאה להרגעה היא תנועה. להרים אותו על הידיים ולנוע איתו בחדר. הקרבה של התינוק אל ההורים יחד עם התנועה, הינם צורך אורגני וחלק בלתי נפרד משלבי ההתפתחות של התינוק. הקרבה האולטימטיבית בחודשים הראשונים, מהווה בסיס להתפתחות מוטורית, חושית ורגשית.

מגע: הינו אופציה נפלאה נוספת להרגעה. ברם התינוק נחשף למגע עמוק, כאשר התחכך עם דפנות הרחם. עם צאתו לאוויר העולם גופו נחשף למעט מאוד מגע. גופו מכוסה בבגדים, והגוף אינו מקבל את אותן תחושות להן זכה ברחם. במגע הכוונה היא למגע עמוק. טפיחות קלות בעוצמות שונות, מעיכות, עיסוי עמוק. כל אלה מכניסים את התינוק לשקט, ועוזרים לו ללמוד להכיר את גופו. התחושה העמוקה של השרירים מעבירה מסר תחושתי למוח על מיקום האיברים ויוצרת נינוחות ודימוי גופני מפותח.

קול: כלי נפלא שהורים רבים אינם משתמשים בו. ניתן על ידי איכויות הקול להשפיע על התינוק. ראשית, למשוך את תשומת ליבו ולאחר מכן להרגיעו על ידי הורדה הדרגתית של העוצמה.
קול בטוח נוסך בטחון.

התנועה, המגע והקול מסייעים לפיתוח המערכת הסנסורית של התינוק ולהרגעה. כמובן שאין הם באים כתחליף להאכלה בזמן שהתינוק רעב, אך הם בהחלט יעילים כאשר אין אנו מבינים את הסיבה לבכיו של התינוק, שכן הוא שבע, נקי ומוגן.

לראש הדף
   לומדים הורות החיים כדרך   »   להיות הורה   »   הריון, לידה, תינוקות   »   בכי תינוקות

להיות הורה

מידע על חיסונים 

Facebook
derech.net@gmail.com       08-8596831     
בנייה וקידום האתר    BinyaNet SEO - קידום אתרים באינטרנט     כל הזכויות שמורות
Valid HTML 4.01 Transitional