התפתחות אישית, רפואה הוליסטית
החיים כדרך - הדרך לחיים!
דרך למודעות עצמית
מדורי האתר
החלפת גגות רעפים, פינוי אסבסט שירותי טקסט ותסריטאות קלאב הוטל אילת עוצמת הרכות מים חיים
   לומדים הורות החיים כדרך   »   להיות הורה   »   לומדים הורות   »   קיאקים


קיאקים ופיתוח מנהיגות אצל ילדים

חתירה בקיאקים היא הזדמנות ניפלאה לתרגל התנסות בלקיחת אחריות, בהובלה והנהגה במיוחד עבור מי שבד"כ לא מזוהה עם התפקיד הזה במשפחה.
בד"כ כל אחד מבני המשפחה לוקח על עצמו (או מקבל) "תפקיד" שאותו הוא רגיל "למלא" – יש מי שבד"כ "מחליט" , יש מי שבד"כ נענה או מתפשר , יש את הילד ש"מושך אנרגיה" מבין האחים, וכזה שנכנס לנעלי ה"אחראי", לפעמים יש ילד שנהוג לכנות "סנדוויץ" שמתחרה אל מקומו.
כדי לא לקבע התנהגויות ולאפשר לכל חבר במשפחה לבטא צדדים אחרים באישיותו, כדאי מדי פעם להחליט ש"שוברים את הכללים". אחד ההזדמנויות שניתן לשלב דינמיקה כזאת ביחד עם חויה מהנה ביותר היא – שייט קיאקים.

עוד לפני שמגיעים לאתר הקיאקים , כדאי להשקיע מחשבה איך להתחלק לצוותים ומי יקבל את תפקיד המוביל של הקיאק . כדאי לעודד ולדרבן לתפקיד זה את הילד שבד"כ תופס את עצמו כחסר ביטחון או זה שנוטה לקטר, להתפנק או דווקא זה שבד"כ זוכה לפחות התייחסות.
ההורה או הבן זוג שמתלווה לאותו ילד בקיאק מתאמן בתרגיל לא פחות חשוב – לשחרר שליטה, לבטוח בילד באמת ולהעניק לו תשומת לב מירבית וייחודית.

בין אם הילד לא התנסה מעולם בקיאקים ובין אם הוא זקוק למעט ריענון נסו לבקש בלי שהילד ישמע מאיש צוות הקיאקים שיתן מיוזמתו הנחיות בסיסיות איך לחתור ולהתנהג אם קיאקים. חשוב שהילד לא יקבל שום תחושה שאתם לא בוטחים בו או מפקפקים ביכולתו. כמו כן הילד רגיל לקבל הוראות מכם וכאן אתם רוצים חוקי משחק אחרים – שרק הוא יתן הוראות. הדרכה מגורם "נייטרלי" תאפשר לו ללמוד את העקרונות ומה שיצא לו בפועל , אם זה תזרמו.
בקיאקים זוגיים מי שיושב מאחור הוא המנווט , וזה שיושב מקדימה נותן את הקצב וכיוון החתירה. תנו לילד לבחור היכן מתאים לו לשבת , להחליט לאן חותרים, מתי נחים ומי בצוות נח, אם מה/מי מתנגשים וממה נזהרים.

חתירה בקיאקים בירדן במסלול המשפחתי אינה מסוכנת כלל וגם בד"כ לא קשה במיוחד היות והמים זורמים ומקלים על החתירה לכן זהו מסלול נוח באמת לילדים והסיכוי להצליח במשימה רב.
בזמן החתירה או השייט בקיאקים ניתן לקשור שיחה קצת שונה ממה שרגילים בשגרת היום יום. זו הזדמנות לדבר על דברים מבלי נוכחות שאר חברי המשפחה – זמן איכות נפלא.
לילד יש הזדמנות לקחת אחריות על הקיאק ועל ההתנהלות בו – אם יחתור נכון תגיעו לאן שאתם רוצים, אם ינהל אתכם כצוות חותרים ותחתרו בסינכרון הוא יראה שאתם מתקדמים הרבה יותר טוב, שליטה בכלי מרשים כמו קיאק נותנת לכשעצמה תחושת סיפוק וגאווה. חשוב לאפשר היווצרות "תקלות" כמו התהפכות , התנגשות בדופן וכדומה על מנת שהילד יקח אחריות ויפתח יכולת תכנון, אסטרטגיה וחיזוי מצבים.
התגרות מצד בן משפחה מקיאק אחר תאפשר לכם להודיע שוב במילים כי אתם "בידיים טובות" – קצת גאוות "יחידה" , קצת חיזוק תחושת ה"ביחד ננצח".

ולסיום חשוב להמנע מהתנצחויות, הטפות נוסח "אמרתי לך לעשות כך..." וממש להתאפק לא לשחרר פקודות. זכרו שבחווית הקיאקים הזאת בחרתם להשתחרר לרגע מערכים כמו – להגיע ראשונים, לחתור באופן מושלם, לא להתהפך ולהצטיין.
קיבלתם במקום זה – הזדמנות לזמן רוגע ופרטי עם הילד, נתתם לעצמכם אפשרות לגלות בכם צדדים אחרים ואיפשרתם לו להתאמן ולהתנסות במנהיגות ושאתם גאים בכל תוצאה.

באדיבות אתר קייקי כפר בלום , כתבה ורדה שלום - מקדמת אתרים.
לראש הדף
   לומדים הורות החיים כדרך   »   להיות הורה   »   לומדים הורות   »   קיאקים

להיות הורה

מידע על חיסונים 

Facebook
derech.net@gmail.com       08-8596831     
בנייה וקידום האתר    BinyaNet SEO - קידום אתרים באינטרנט     כל הזכויות שמורות
Valid HTML 4.01 Transitional